Loading...

 

Môžem sa v menštruačných opaľovačkách BTWS kúpať?

Menštruačné opaľovačky BTWS sú určené na opaľovanie a športovanie počas menštruácie.

Avšak sú to plnohodnotné plavky, po vstupe do vody absorpčná vrstva nasaje spolu s krvou aj časť vody. Preto je možné ich použiť aj na kúpanie, ale po kúpaní ich treba vyzliecť, preprať a vysusušiť.

Ako a kedy môžem nosiť menštruačné nohavičky BTWS?

Nosia sa pohodlne ako bežná spodná bielizeň, chránia vás pred pretečením menštruačnej krvi na oblečenie a bytový textil celých 12 hodín – buď cez deň, alebo v spánku počas celej noci. Každá žena je jedinečná a taká je aj jej menštruácia. Silná, slabá, krátka, dlhotrvajúca – vy sama sa najlepšie poznáte. Menštruačné nohavičky BTWS si môžete dať na noc, cez deň, keď ju len „čakáte“, prvé dni s najsilnejším krvácaním, alebo na konci menštruácie. Samostatne, alebo napríklad s menštruačným kalíškom. Keď vyskúšate všetky možnosti, sama najlepšie prídete na to, čo vám najviac vyhovuje.

Pre koho sú nohavičky BTWS určené?

Pre všetky trendy ženy bez ohľadu na vek, ktoré milujú aktívny životný štýl, módu a šport. Obľúbia si ich tínedžerky, ženy v rozpuku, mamičky aj dámy v rokoch. Pre mladé dievčatá, ktorým prvá menštruácia ešte len príde, sú skvelou voľbou aj na bežné nosenie, aby sa vyhli svojmu prvému ženskému „trapasu“. Mladé dospievajúce dievčatá zas vďaka noseniu nohavičiek BTWS nemusia podstupovať frustrujúce zavádzanie tampónov a trápne skrývanie vložiek v školskej taške a kabelke. A dospelé ženy si len povzdychnú: aká škoda, že tieto nohavičky nevymysleli už skôr!

Vďaka vysokej nasiakavosti tekutiny sú nohavičky BTWS vhodné nielen na nosenie počas menštruácie, ale aj na každodenné nosenie pre ženy, ktoré trpia slabou inkontinenciou. Tá môže byť dôsledkom oslabnutia močového mechúra po pôrode, ale aj počas menopauzy.

Obzvlášť pre ženy po pôrode sú extra bezpečné a pohodlné – keďže sú celé antibakteriálne, chránia čerstvé mamičky pred množením baktérií. Sú jemné a hebké na dotyk, takže nedráždia poranenia po nástrihu a vďaka vyššiemu pásu nie sú nepríjemné ani pri kontakte s ranou po cisárskom reze. Sú ideálnou voľbou pre čerstvé mamičky počas šestonedelia.

Nebudú mi nohavičky prekážať pri pohybe? Nevšimne si moje okolie, že mám na sebe niečo nezvyčajné?

Menštruačné nohavičky BTWS sú veľmi diskrétne, s hrúbkou savého jadra len 2 mm. Hoci sú vyrobené zo 4 špeciálnych vrstiev, ktoré vás chránia proti pretečeniu aj proti množeniu baktérií a zápachu, sú také tenučké ako bežná spodná bielizeň. Nemajú ani hrubšie lemy a švy, takže ani keď máte oblečené obtiahnuté legínsy, vaše okolie si nevšimne nič nezvyčajné. Len to, že ste rovnako sebavedomá a usmiata ako každý iný deň. Navyše, ak vám aj vietor nadvihne sukňu, alebo si v šatách sadnete menej kulantne, nikto neuvidí nič iné len peknú spodnú bielizeň. Žiadne biele „krídelká“ na čiernych nohavičkách. Nosiť počas dňa klasickú jednorazovú vložku alebo tampón je menej komfortné ako mať oblečené nohavičky BTWS.

Sú vhodné aj počas športovania?

Menštruačné nohavičky BTWS oceníte, ak vyznávate aktívny životný štýl a rady športujete. Pri behu, na hodine jogy ani počas fitnes cvičení sa nemusíte obávať škvŕn na oblečení alebo na karimatke. Zároveň vám vôbec neprekážajú pri pohybe, takže aj s nimi môžete podať ten najlepší osobný výkon alebo zdokonaliť postoj psa, orla i bojovníčky.

Musím nohavičky pred prvým použitím oprať? Kedy sú nohavičky pripravené na nosenie?

Nohavičky rozbalíte, oblečiete a nosíte. Pred prvým použitím ich nie je nutné oprať. Sú totiž ušité v ultramodernom závode pod Tatrami, kde sa vyrábajú aj špeciálne zdravotnícke pomôcky, takže tu platia nadštandardné hygienické normy. Preto každý ušitý výrobok automaticky putuje do práčky, až po opratí sa balí a expeduje. K vám sa tak dostanú naše nohavičky BTWS pripravené na okamžité nosenie.

Ako sa mám o ne starať tak, aby ostali čo najdlhšie v dobrom stave?

Menštruačné nohavičky BTWS si nevyžadujú žiadnu špeciálnu starostlivosť. Už vo výrobe sme na ich ušitie použili materiály, ktoré ani po opakovanom praní v práčke na 40 °C nestrácajú svoju schopnosť chrániť vás. Po použití ich stačí oprať v práčke s ostatnou bavlnenou bielizňou a nechať voľne uschnúť. Takto ich môžete opakovanie používať počas 2 rokov. Pred prvým nosením ich nie je potrebné oprať.

Nepretečú mi nohavičky BTWS ani pri silnej menštruácii?

Menštruačné nohavičky BTWS sú ušité zo štyroch vrstiev s použitím najmodernejších technológií. Každá vrstva má svoju špeciálnu funkciu – najbližšie k vašim intímnym partiám je vrstva odvádzajúca vlhkosť so špeciálnou antibakteriálnou úpravou s použitím iónov striebra, bez toxických látok, aby ste mali vždy pocit sucha. Pod ňou je tzv. superabsorbent, špeciálna savá tkanina, ktorá nasaje až 25 ml krvi, čo je porovnateľné s objemom, ktorý vsiakne do 4 tampónov. Po nej nasleduje nepriepustná, izolačná vrstva a vonkajšia antimikrobiálna vrstva vás chráni pred množením baktérií a zápachu. Na spodnej strane superabsorbentu je nepriepustná tkanina ProCool®, vyrobená z prvotriednych hydrofóbnych vlákien pre mimoriadnu ochranu pred pretečením. Lemuje aj okraje absorpčnej vrstvy, takže  vám nohavičky nepretečú ani odspodu, ani po okrajoch – ani pri silnej menštruácii.

Akú sú výhody menštruačných nohavičiek BTWS v porovnaní s inými ochrannými hygienickými pomôckami počas menštruácie?

Nohavičky BTWS sú ekologická alternatíva jednorazových tampónov a vložiek – dajú sa používať opakovane až 2 roky, čo výrazne eliminuje negatívny vplyv na životné prostredie. Počas všetkých svojich menštruácií v živote tak nevyprodukujete tony nezmyselného odpadu. Okrem toho sú bez použitia toxických látok a zdraviu škodlivej chémie, certifikované štandardmi kvality OEKO-TEX® Standard 100, bluesign® a Coolmax®. Sú veľmi pohodlné, na rozdiel od vložiek neprekážajú medzi stehnami ani svojou hrúbkou, ani „krídelkami“. A netreba ich, ako tampóny, nasilu niekam zavádzať. Mnohí gynekológovia ženám zdôrazňujú, že pre prirodzený ženský cyklus je žiaduce, aby krv odtekala, teda sa nehromadila v tampóne alebo v menštruačnom kalíšku, lebo práve to môže u mnohých žien vyvolať bakteriálne zápaly a menštruačné ťažkosti. Pri použití menštruačných nohavičiek BTWS krv zo ženského lona odteká (podobne ako pri vložkách), ale nehromadia sa tu ani baktérie, ani zápach – vďaka najvnútornejšej vrstve odvádzajúcej vlhkosť so špeciálnou antibakteriálnou úpravou s použitím iónov striebra.

Postačia mi jedny?

Nohavičky BTWS vás chránia pred trápnymi škvrnami na oblečení a bytovom textile ako sú deky, posteľné plachty, pohovka, gauč a pod. nepretržite 12 hodín, teda celý deň, alebo celú noc. Hoci sa dajú ľahko oprať a rýchlo schnú, ideálne je mať doma súpravu troch nohavičiek BTWS. Keď sa jedny sušia, druhé už môžete mať na sebe bez toho, že by ste museli siahať po iných ochranných hygienických pomôckach (jednorazové vložky, tampóny, menštruačný kalíšok a pod.).

Aké mám na výber?

Menštruačné nohavičky BTWS si môžete vybrať v sexi čiernej alebo diskrétnej telovej farbe. Telové sú ako stvorené napríklad na nosenie pod bielymi outfitmi, ktorých sa nemusíte vzdávať ani počas svojich najcitlivejších dní.